UWAGA!!!!! Strona archiwalna!!!Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych nie jest jedyną działalnością Spółki z o.o. : "Inter-Lingua".
Oprócz działalności edukacyjnej Spółka prowadzi Biuro Tłumaczeń oraz kursy językowe przygotowujące do egzaminów wstępnych do Kolegium oraz na inne kierunki studiów, a także intensywne kursy językowe dla osób, które zamierzają podjąć pracę za granicą. Planowane też są inne rodzaje działalności w obszarze edukacji, translatoryki, usług konferencyjnych, wydawniczych i biurowych.

Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych przy "Inter-Lingua" Sp. z o.o. w Białymstoku zaprasza wszystkich zainteresowanych na kursy języka angielskiego i niemieckiego na różnym poziomie zaawansowania. Po ukończeniu kursów ich uczestnicy mają możliwość uzyskania Europejskiego Certyfikatu Językowego (TELC) uznawanego przez uczelnie, szkoły oraz instytucje w kraju i za granicą. Kurs obejmuje 120 godzin rocznie. Zajęcia odbywać się będą od października 2003 roku w godzinach popołudniowych.
Dla osób zainteresowanych bardziej intensywną nauką możliwe jest zorganizowanie specjalnej grupy.

Po bliższe informacje zapraszamy do siedziby:

NKJO w Białymstoku
ul. Sienkiewicza 77
tel./fax (085) 6752484TELC - The European Language Certificates - system egzaminów stworzony w oparciu o program ramowy. Cammon European Framework of Reference Rady Europy. TELC został opracowany i jest administrowany przez organizację non - profit WBT (Weiterbildungs - Testsysteme GmbH) będącą członkiem Stowarzyszenia Europejskich Organizacji nadających certyfikaty językowe uznawane na arenie międzynarodowej.

WBT posiada 35- letnie doświadczenie w tworzeniu i przeprowadzaniu egzaminów językowych na najwyższym poziomie europejskim.

Certyfikat TELC można uzyskać po zdaniu egzaminu, który sprawdza znajomość języka, kładąc szczególny nacisk na umiejętność porozumiewania się, a nie na znajomość gramatyki. Uwzględnia on różne poziomy zaawansowania językowego i w chwili obecnej obejmuje 10 języków europejskich.

Zgodnie z Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 26 maja 2003 r. W sprawie przeprowadzenia postępowania kwalifikacyjnego w służbie cywilnej Dz.U. nr 96 pozycja 875, certyfikaty językowe TELC (poziomy B1 i B2 dla 8 języków) są oficjalnie uznawane przez administrację Rzeczpospolitej Polskiej.

  English Deutsch
B2 Certificate in English Stage 3

Certificate in English for Business Purposes

Certificate in English for Technical Purposes

Zertifikat Deutsch Plus

Zertifikat Deutsch fur den Beruf *)

B1 Certificate in English

Certificate in English Business Purposes

Certificate in English for the Hotel and Catering Industry

Zertifikat Deutsch **)
A2+   Test Arbeitsplatz Deutsch

Sprachstandsanalyse Deutsch ***)

A2 Certificate in English Stage One Elementary Grundbaustein Deutsch
A1 Start English  

*) we współpracy z Goethe-Institut
**) we współpracy z Goethe-Institut i Osterreichisches Spracgdiplom Deutsch oraz Schweizerische Konferenz der kantonalen Erziehungsdirektoren
***) Test językowy dla osób zamieszkałych w Niemczech

Egzaminy i certyfikaty TELC swoją popularność w Europie zawdzięczają:

  • możliwości uzyskania certyfikatu porównywalnego w kilku językach na różnych poziomach
  • dostosowaniu do potrzeb mieszkańców współczesnej Europy
  • całkowitemu nastawieniu na komunikację językową
  • dobrej organizacji egzaminów opartych na nowoczesnych testach opracowanych wg zaleceń Rady Europy

    Jeśli zdecydowaliście się stawić czoła zadaniu, jakie wyznaczyły nam czasy, w których żyjemy i pragniecie wykorzystać okazję do rozwoju - rozpocznijcie naukę języków obcych i zakończcie ją certyfikatem językowym TELC.  • © 2002 Inter Lingua. Created by i Media